FOTOGRAFIA

Zaczniemy od podstaw – ale spokojnie, nie będziemy siedzieć z instrukcją obsługi aparatu. Podstawy to początki fotografii: zbudujesz własną kamerę otworkową i zrobisz nią zdjęcia jak pierwsi fotografowie w 1839 roku. Podstawy to także obsługa lustrzanki cyfrowej i programu Photoshop, ale przede wszystkim podstawy to rozmowa o Twojej fotografii.

 

Słowo fotografia znaczy tyle co rysowanie za pomocą światła. Nauczysz się rysować światłem, opanujesz kontrolowanie światła naturalnego i sztucznego, w plenerze i w studio. Do fotografowania będziemy używać rożnych narzędzi: od aparatu na negatyw przez pełnoklatkową lustrzankę do kamer go pro. W ciemni wywołamy negatyw i zrobimy odbitkę, a w pracowni komputerowej zajmiemy się obróbką i drukiem fotografii.

 

Gdy już mamy opanowany cały warsztat pracy, pora na stworzenie własnej historii. Będziemy pracować w różnych konwencjach fotograficznych, takich jak reportaż, dokument, fotografia studyjna, modowa, kreacja, portret. Inspirując się najlepszymi albumami fotograficznymi, których mamy w szkole mnóstwo, wspólnie opracujemy temat Twojej pierwszej publikacji i szczegółowy plan działania. Ten etap pracy ukończysz z własnym wydawnictwem w rękach.

 

Czy używasz fotografii do wypowiedzi artystycznej, czy w celach komercyjnych, warto wiedzieć jak się komunikować z odbiorcą sztuki lub klientem. Pod koniec zbierzemy wspólne doświadczenia i razem przyjrzymy się Twojej pracy. Poszukamy odpowiedzi na pytania w czym jesteś mocny i jak to wzmocnić. Dzięki temu ostatni etap poświęcimy na doskonalenie Twoich talentów zadając Ci specjalne tematy i przygotowując Twoje prace w formie wystawy, wydawnictwa lub portfolio.

 

ZAANGAŻUJ SIĘ. RÓB TO, CO KOCHASZ!

ABRYS 365  53-608 Wrocław, ul. Robotnicza 36-38, tel: +48 600 287 380, abrys365@abrys.edu.pl

© 2020 by ABRYS 365