FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA

W naszej pracowni fotografii nauczysz się nie tylko, jak robić dobre zdjęcia współczesnymi narzędziami, ale także jak opowia­dać historię, wykonywać zlecenia, a przede wszystkim znaleźć własny styl. Po tym kierunku możesz praco­wać jako fotograf, fotoedytor, retuszer, oświetlenio­wiec.

 

GRUNT TO PODSTAWY

Zaczniemy od podstaw. Spokojnie, nie będziemy siedzieć z instrukcją obsługi. Podstawy to początki fotografii - zbudujesz własną kamerę otworkową i zrobisz nią zdjęcia jak pierwsi fotografowie w 1839 roku. Podstawy to także obsługa lustrzanki cyfrowej i programu Photoshop, ale przede wszystkim podstawy to rozmowa o Twojej fotografii.

 

SZTUCZNE CZY NATURALNE

Słowo fotografia znaczy tyle co rysowanie za pomocą światła. Na zajęciach nauczysz się rysować światłem,opanujesz kontrolowanie światła naturalnego i używanie światła sztucznego czyli lamp błyskowych w plenerze i w studio.

Do fotografowania będziemy używać rożnych narzędzi od aparatu na negatyw przez pełnoklatkową lustrzankę do kamer go pro. W ciemni wywołamy negatyw i zrobimy odbitkę a w pracowni komputerowej zajmiemy się obróbką i drukiem fotografii.

 

NARRACJA W FOTOGRAFII

Gdy już mamy opanowany cały warsztat pracy, czas na stworzenie własnej historii. Popracujemy w różnych konwencjach fotograficznych takich jak reportaż, dokument, fotografia studyjna, kreacja, portret. Inspirując się najlepszymi albumami fotograficznymi, których mamy mnóstwo w szkole, wspólnie opracujemy temat Twojej pierwszej publikacji i szczegółowy plan działania.

 

CO DALEJ?

Czy używasz fotografii do wypowiedzi artystycznej, czy w celach komercyjnych, warto wiedzieć, jak się komunikować z odbiorcą sztuki lub klientem. Zbierzemy wspólne doświadczenia i razem przyjrzymy się Twojej pracy. Poszukamy odpowiedzi na pytania, w czym jesteś mocny i jak to wzmocnić. Poświęcimy czas na doskonalenie Twoich talentów zadając Ci specjalne tematy i przygotowując Twoje prace w formie wystawy, wydawnictwa lub portfolio.

 

ZAWODOWO

Ostatni etap nauki to przygotowanie pracy dyplomowej. Ponownie przejdziesz drogę od pomysłu do realizacji projektu – zakończy się ona obroną dyplomu, podczas której będziesz mieć szansę stanięcia przed nami i opowiedzenia o swojej pracy. Podobne wyzwania czekają Cię w przyszłej pracy zawodowej, dobrze więc wykorzystać okazję do przećwiczenia ich w przyjaznej, szkolnej atmosferze.

 

ZAANGAŻUJ SIĘ. RÓB TO, CO KOCHASZ!

ABRYS 365  53-608 Wrocław, ul. Robotnicza 36-38, tel: +48 600 287 380, abrys365@abrys.edu.pl

© 2020 by ABRYS 365