SZTUKA

Czym jest sztuka? Jak to jest być artystą? Czym jest twórczy flow, a czym trudne zmaganie z materią? Co czuje się tworząc, a potem prezentując swoje dzieła? Odpowiedzi musisz poszukać samodzielnie, ale my możemy Ci w tym pomóc otwierając przed Tobą świat rysunku, malarstwa,

rzeźby i tradycyjnych technik graficznych.

 

RYSUNEK/MALARSTWO

Podczas zajęć pokażemy Ci, jak rysować/malować postać i martwą naturę, zabierzemy Cię w plener, abyś stanął z ołówkiem i pędzlem pośród architektury i przyrody, wspólnie będziemy oglądać Twoje domowe szkice.

 

RZEŹBA

"Żeby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa" trzeba ćwiczyć. Na zajęciach z rzeźby uczymy się języka form przestrzennych – od klasycznych szkiców w glinie, postaci człowieka, portretu itd. (kształtując umiejętność studiowania, odtwarzania i przetwarzania natury), poprzez swobodne kompozycje wyrażające naszą ekspresję i zapis pomysłów przy użyciu dowolnych materiałów (własna kreacja), aż do budowania modeli, prototypów i makiet. Tworzone obiekty mogą być wstępem do kreacji w innych dziedzinach takich jak fotografia, moda, film czy animacja, mogą też być niezależną formą twórczości. Zajęcia z rzeźby będą początkiem Twojej samodzielnej drogi w tej dziedzinie, zapoznaniem z warsztatem, fachową terminologią i pojęciami z dziedziny sztuki - mają stanowić narzędzie, które pomoże otworzyć Cię na nową, artystyczną przygodę.

TRADYCYJNE TECHNIKI GRAFICZNE

W czasach kiedy wszystko można zrobić za pomocą komputera, proponujemy Ci wejście w świat starych technik, wymagających ubrudzenia rąk i włożenia siły w obsługę drukarskiej prasy. To brudzenie rąk i zmęczenie daje satysfakcję. Pokażemy Ci jak tworzyć w technikach monotypii, linorytu i suchej igły, jak wykorzystać ich potencjał, jak realizować swoje twórcze zamierzenia nie pozostając zamkniętym na przypadek, którego udział jest wpisany w tradycyjne, analogowe technologie. Poznasz charakterystykę farb drukarskich, papieru i być może zakochasz się w tym wszystkim.

 

ZAANGAŻUJ SIĘ. RÓB TO, CO KOCHASZ!

ABRYS 365  53-608 Wrocław, ul. Robotnicza 36-38, tel: +48 600 287 380, abrys365@abrys.edu.pl

© 2020 by ABRYS 365