MODUŁY ZAJĘĆ DODATKOWYCH

Każdy moduł to trzy godziny zegarowe w tygodniu.

SITODRUK

Ta technika druku umożliwi Ci sprawne przeniesienie Twoich projektów nie tylko na papier, ale również na podłoża tekstylne. Możesz więc wydrukować swój wzór na koszulce lub torbie materiałowej. Podczas zajęć zdobędziesz informacje o tym, czym jest sitodruk, zapoznasz się ze sprzętem i materiałami niezbędnymi do realizacji wydruków. Nauczysz się różnych technik przygotowania grafik: samodzielnie narysujesz wzór lub przygotujesz grafikę pod sitodruk posługując się programem graficznym. Zdobędziesz umiejętności własnoręcznego przygotowania i naświetlania matryc oraz samego druku na podłożach papierowych lub tekstylnych.

FOTOGRAFIA

W naszej pracowni fotografii nauczysz się nie tylko, jak robić dobre zdjęcia współczesnymi narzędziami, ale także jak opowia­dać historię, wykonywać zlecenia, a przede wszystkim znaleźć własny styl. Popracujemy w różnych konwencjach fotograficznych takich jak reportaż, dokument, fotografia studyjna, kreacja, portret. Inspirując się najlepszymi albumami fotograficznymi, których mamy mnóstwo w szkole, wspólnie opracujemy temat Twojej pierwszej publikacji.

RZEŹBA

Na zajęciach z rzeźby uczymy się języka form przestrzennych – od klasycznych szkiców w glinie, postaci człowieka, portretu itd. (kształtując umiejętność studiowania, odtwarzania i przetwarzania natury), poprzez swobodne kompozycje wyrażające naszą ekspresję i zapis pomysłów przy użyciu dowolnych materiałów (własna kreacja), aż do budowania modeli, prototypów i makiet. Tworzone obiekty mogą być wstępem do kreacji w innych dziedzinach takich jak fotografia, moda, film czy animacja, mogą też być niezależną formą twórczości.

GRAFIKA ARTYSTYCZNA

Proponujemy Ci wejście w świat starych technik, wymagających ubrudzenia rąk i włożenia siły w obsługę drukarskiej prasy. Nauczysz się tworzyć w technikach monotypii, linorytu i suchej igły, jak wykorzystać ich potencjał, jak realizować swoje twórcze zamierzenia nie pozostając zamkniętym na przypadek, którego udział jest wpisany w tradycyjne, analogowe technologie.

RYSUNEK/MALARSTWO

Podczas zajęć pokażemy Ci, jak rysować/malować postać i martwą naturę, zabierzemy Cię w plener, abyś stanął z ołówkiem i pędzlem pośród architektury i przyrody, wspólnie będziemy oglądać Twoje domowe szkice.

WIZAŻ I CHARAKTERYZACJA

Na zajęciach poznasz profesjonalny warsztat wizażysty i charakteryzatora. Dowiesz się wszystko, co musisz wiedzieć, o kolorze i kolorowych, specjalistycznych kosmetykach. Powiemy Ci co jest najważniejsze przy pracy z kolorem, a wszystko sprawdzimy w praktyce realizując makijaże w różnych technikach.

Wprowadzimy Cię też w świat charakteryzacji filmowej i teatralnej. Będziesz się postarzać i odmładzać, zmieniać peruki, treski i „zapuszczać zarost”, by zmienić się w wybrane postaci filmowe.

 

PODSTAWY PROJEKTOWANIA

w przygotowaniu...

HISTORIA SZTUKI

w przygotowaniu...

 

ZAANGAŻUJ SIĘ. RÓB TO, CO KOCHASZ!

ABRYS 365  53-608 Wrocław, ul. Robotnicza 36-38, tel: +48 600 287 380, abrys365@abrys.edu.pl

© 2020 by ABRYS 365